Plener w Osiekach 1967 rok

Czas pandemii, siedzę w domu i muszę zająć się tym na co normalnie nie miałbym ani czasu, ani ochoty... Skanuję stare negatywy.  
Mam ich sporo, pierwsze są technicznie kiepskie, żle wywołane, ale technika cyfrowa pozwala coś tam z nich wydobyć.... Postanowiłem niektóre z nich publikować, bo są interesyjące z przyczyn historycznych... Jak choćby te z pleneru w Osiekach w 1967 roku....
W czasach PRL każdy z tych plenerów był ważnym wydarzeniem. Bywali tam znani malarze, publicyści i teoretycy sztuki. Genialny w swej prostocie i skutreczny okazał się pomysł finansowania imprezy. Zamiast przeznaczać środki na zakup wspólczesnych  obrazów, finansowano plener i zapraszając znanych plastyków. Wprowadzono zwyczaj ofiarowania przez uczestników, po jednym obrazie, ktróre powstał na miejscu.... Zamiast przez zakupy, z prac pleneru powstała świetna kolecja sztuki współczesnej w Muzeum Koszalinskim.
Jeśli byłem nad morzem, wpadałem tam na kilka dnia. Domek kampingowy zawszwe się dało wynająć... W 1967 roku też przyjechałem i to z aparaten fotograficznym. Miałem tylko 17 lat i nie chciało mi się tam zbyt długo siedzieć. A w Warszawie tego lata miałem jedyną wakacyjną szansę zrobienia kursu na prawo jazdy... Dziś odnalazłem negatywy z tamtego pobytu w Osiekach. Niestety nie mam zdjęć ze słynnego hapeningu Tadeusza Kantora z dyrygowaniem falami....
Są natomiast nie publikowane wcześniej zdjęcia Henryka Stażewskiego z Tadeuszem Kantorem na kocyku, zdjęcia mojej matki i kilka innych.
Jeśli znajdę coś jeszcze oczywiście uzupełnie...

Erna Rosenstein przy tablicy informacyjnej. .

Erna Rosenstein przy tablicy informacyjnej. .

Erna Rosenstein przy tablicy informacyjnej. Osieki 1967r.